FLORMAR İŞÇİLERİ YALNIZ DEĞİLDİR

05 Haziran 2018 12:34 | 519 kez okundu

FLORMAR İŞÇİLERİ YALNIZ DEĞİLDİR

Sendikalaştıkları için işten çıkartılan FLORMAR işçilerinin direnişi 20. gününde devam etmektedir. Anayasal bir hak olan sendika haklarını kullandıkları için 119 FLORMAR işçisi her türlü baskıya rağmen direnişlerini kararlı bir şekilde sürdürmektedir. Şüphesiz ki FLORMAR işçilerinin güvenceli bir gelecek ve insan onuruna yakışır bir çalışma yaşamı için yürüttükleri mücadele, tüm işçilerin ve emekçilerin ortak mücadelesi olması bakımından önem arz etmektedir.

FLORMAR işçileri direnişin başladığı günden itibaren gerek fabrika sahibi tarafından gerekse kolluk güçleri tarafından çeşitli tacizlere maruz kalmıştır. Fabrika önüne çekilen dikenli teller, kolluk güçlerinin eylem alanına sürekli olarak taciz girişimlerinde bulunması işçilere yönelik nasıl bir baskı olduğunun da kanıtıdır. Elbette ki bu baskılar AKP iktidarının işçilere ve emekçilere yönelik yıllardır uyguladığı baskı politikasının bir neticesidir. Tüm bu baskılara ve provakatif girişimlere rağmen FLORMAR işçileri haklı mücadelesine devam etmektedir.

OHAL rejimi ile işçilere ve emekçilere yönelik baskıyı daha da artıran AKP iktidarı, bu süreç içerisinde 7 grevi yasaklamış ve birçok işçi ve emekçi karşıtı düzenlemeyi yasalaştırmıştır. Ayrıca OHAL süreci ile birlikte birçok işçi ve emekçi işinden atılmış, sendikalara yönelik baskılar rutin bir hal almıştır. Başta FLORMAR işçileri olmak üzere ülkenin birçok yerinde birçok işçi sendikalaştıkları için işlerinden atılmışlardır.

Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (TÜM-YEREL-SEN) olarak;

Başta FLORMAR işçileri olmak üzere emeği ve onuru için direnen tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Ne pahasına olursa olsun işi ve ekmeği için direnen tüm emekçi arkadaşlarımızın mücadelesini kendi mücadelemiz gibi sahiplenmeye ve destek olmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz. Sendikalı olma mücadelesi veren FLORMAR işçilerinin direnişini bir kez daha selamlıyor, emek ve haysiyet mücadelesi veren işçi arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu sendikamız olarak tekrar vurguluyoruz.

 

                                              TÜM YEREL YÖNETİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI

 

 

 

 

 

Şube Haberleri

 • 1
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİK
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA
 • 2
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
 • 3
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU TBMM ye TAŞIDIK.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU T
 • 4
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
 • 5
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
 • 6
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA YÖNELİK İNSAN HAKKI İHLALİ RESMİYET KAZANDI... (Bu oda bir toplama kampına benzemektedir.)
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA Y
 • 7
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZÜLMELİDİR.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZ
 • 8
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE ANLAŞTI..
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE
 • 9
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını TBMM İnsan Haklarını İzleme Komisyonuna ileterek teftiş talebinde bulunduk
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını
 • 10
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE GERİ DÖNÜNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK. HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE

Hukuk Servisi

Tatil

Dayanışma - Duyuru

SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇİ...
Tümü için Tıklayın!


Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu