ADALET HERKESE LAZIM!

09 Aralık 2017 14:42 | 1053 kez okundu

ADALET HERKESE LAZIM!

İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi'nin İçişleri Bakanlığı müfettişlerince görevden uzaklaştırılması ile ilgili Genel Başkanımız Dr. Hakan Kıran; "Operasyon suçlarının bedelini kendisi ödesin! Aralarında Türkiye’nin en büyük iki şehrinin belediye başkanları da dâhil olmak üzere, birçok belediye başkanı talimatla istifa ettirilmiştir. Bu belediye başkanlarına karşı kendi partilerinden birçok isminde dillendirdiği yolsuzluk iddialarının ise üstü kapatılmıştır. Yıllar önce bir bakan kendi partisinin belediye başkanına “gülen cemaatine şehri parsel parsel sattığını biliyoruz” demiştir. Bu yakın geçmişte istifa ettirilen belediye başkanının yerine geçen yeni belediye başkanı ise belediye ile ilgili olarak “enkaz devraldım, kasa bom boş, her yere belediyenin borcu var, yapılandırmaya gidilmiş, personel maaşlarını bile ödemekte zorlanmaktayız” şeklinde açıklamalarda bulunmaktadır. İstifa ettirilen belediye başkanlarının yolsuzluklarını, cemaat bağlantılarını herkes bilmektedir. Peki, bu belediye başkanlarını içişleri Bakanlığı görevden uzaklaştırmamıştır. Kendi parti liderleri israfa ya zorlamıştır ya da nedeni savcılık bu belediye başkanları ile ilgili olarak soruşturma başlatmamıştır? Nedeni ise çok açık bu belediye başkanları, siyasi iktidarı elinde bulunduran belediye başkanlarıdır. Bu belediye başkanlarının her türlü hukuksuzluk ve yolsuzluklarına göz yuman, çıkar sağlayan, destek verenler kendisini kurtarmak için istifa operasyonu düzenlemişlerdir. Artık Türkiye siyasi iktidarın çiftliği haline gelmiştir. Yasama, yürütme ve yargı organları tek bir kişinin elindedir. Öyle ki, cumhurbaşkanının karşısında, iliksiz cüppe de düğme arayan bir yüksek mahkeme başkanımız bile vardır. Yargı bağımsızlığından da söz edilemeyeceğine göre, muhalefet partilerinin belediye başkanlarına istediği zaman, istediği şekilde operasyon yapabilir. Hem de kısa bir süre önce muhalefetin ortaya çıkardığı belgelerinde intikamını almak gerekir. Kendileri için çıkan yolsuzluk belgelerini(yalan, sahte belge) diye çığlık atanlar şimdiye kadar çok sayıda gerçek belge sahte diyen, üstüne sahte belgelerle insanları cezaevine göndermişlerdir. İçine şaibe karıştırılmamış seçimlerle belediye başkanı olmuş, çalışkan, boyun eğmeyen, dürüst belediye başkanlarının yakasından ellerinizi çekin. Önce kendi suçlarının hesabını verin. Israrla tekrar ediyoruz “HAK, HUKUK, ADALET HERKESE LAZIM.”" açıklamasında bulundu.

Şube Haberleri

 • 1
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİK
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA
 • 2
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
 • 3
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU TBMM ye TAŞIDIK.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU T
 • 4
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
 • 5
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
 • 6
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA YÖNELİK İNSAN HAKKI İHLALİ RESMİYET KAZANDI... (Bu oda bir toplama kampına benzemektedir.)
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA Y
 • 7
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZÜLMELİDİR.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZ
 • 8
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE ANLAŞTI..
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE
 • 9
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını TBMM İnsan Haklarını İzleme Komisyonuna ileterek teftiş talebinde bulunduk
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını
 • 10
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE GERİ DÖNÜNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK. HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE

Hukuk Servisi

Tatil

Dayanışma - Duyuru

SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇİ...
Tümü için Tıklayın!


Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu