GENEL BAŞKAN TOPLU SÖZLEŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ

24 Ağustos 2017 09:26 | 752 kez okundu

GENEL BAŞKAN TOPLU SÖZLEŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ
KAMU EMEKÇİLERİNE YAPILAN BUÇUKLUK HAKARETİ KABUL ETMİYORUZ Sözde sendikacılık yapan hormonlu Memur-Sen'in figüranı olduğu tiyatro oyununun son perdesi buçukluk bir sadaka ile sonlandırıldı.Memur Sen ile AKP , emekçileri enflasyon oranının altında zam vererek açlığa ve yoksulluğa mahkum etti. 2018 yılının ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı için ise yüzde 3,5 , 2019 yılı için ise zam teklifini ilk altı ay yüzde 4, ikinci altı ay yüzde 5 zammı büyük bir kazanım olarak açıklayan oyunun tarafları sözde müjdeyi yurttaşlarla pişkin pişkin paylaştılar . 2017 bütçesinden memur ve sözleşmeli personelin maaş ve ücret ödemeleri için (SGK’ya ödenen primler de dâhil) toplam 153,4 milyar lira ödenek ayrılmıştı. Buna göre memur ve sözleşmeli personel maaş ve ücretlerine yapılacak her yüzde 1 oranındaki zam 2018 yılı bütçesinde 1,5 milyar liralık bir artışa yol açabileceği öngörülmüş. Türkiye’de enflasyonun son yıllarda yüzde 10 civarında seyrettiğini dikkate alınınca, memur maaşı ve sözleşmeli ücretlerine yapılacak yüzde 10 diğer bir ifadeyle 15 milyar liralık zam zaten enflasyondan kaynaklanacak bütçe geliri artışıyla karşılanacaktır. Dolayısıyla enflasyon kadar yapılacak zammın bütçeye hiçbir olumsuz etkisi olmayacaktır. Hükümet memura hak ettiği zammı yapmamak için bütçe dengesindeki bozulmayı ileri sürüyor. Bütçe dengesindeki bozulmasının sorumlusu asla kamu emekçileri değildir.Bütçe açığının tek sorumlusu AKP iktidarının uyguladığı yanlış politikalardır.Köprüleri, otoyolları yapan yabancılara ettikleri zarar karşısında ödediği tazminat bile kamu emekçilerine ödenecek ücretin iki üç katı olduğu düşünülürse emekçiler çok açık bir şekilde hiçe sayılmıştır. Sadece referandumdan “evet” çıkması için yapılan doğrudan ve dolaylı harcamaların ülkemize 15 milyar liralık bir maliyet getirdiği herkesçe bilinen bir gerçektir. AKP’nin kendi eliyle kurduğu ve bu günler için beslediği hormonlu sendikası MEMUR-SEN kendisinden bekleneni yaparak % 0.5’e teslim olup bunu çok önemli bir kazanım olarak pazarlamıştır.Sözde toplu sözleşme masasındaki yandaş konfederasyon temsilcilerinin kamu çalışanlarının haklarını korumak gibi bir dertleri olmadığını biliyoruz. Bu nedenle de hükümetin her önerisini boyun eğerek kabul etmeye hazır olduklarını zaten biliyorduk. 3 Milyon Kamu Emekçisini ve 2 milyon kamu emeklisini açlığa, sefalete mahkûm eden gece yarısı yapılan anlaşmayı ve dayatmasını asla kabul etmiyoruz ve daha iyi koşullarda toplu sözleşmeler yapabilmemiz için; Tüm Kamu Emekçilerini, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, üyelerinin ekonomik, demokratik çıkarları için mücadele eden Konfederasyonumuz ve Tüm Yerel-Sen çatısı altında örgütlenmeye çağırıyoruz. YAŞASIN EMEK VATAN VE CUMHURİYET MÜCADELEMİZ!!! YAŞASIN TÜM YEREL SEN!!! YAŞASIN BİRLEŞİK KAMU İŞ!!!

Şube Haberleri

 • 1
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİK
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA
 • 2
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
 • 3
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU TBMM ye TAŞIDIK.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU T
 • 4
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
 • 5
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
 • 6
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA YÖNELİK İNSAN HAKKI İHLALİ RESMİYET KAZANDI... (Bu oda bir toplama kampına benzemektedir.)
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA Y
 • 7
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZÜLMELİDİR.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZ
 • 8
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE ANLAŞTI..
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE
 • 9
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını TBMM İnsan Haklarını İzleme Komisyonuna ileterek teftiş talebinde bulunduk
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını
 • 10
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE GERİ DÖNÜNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK. HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE

Hukuk Servisi

Tatil

Dayanışma - Duyuru

SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇİ...
GENEL BAŞKANIMIZ 08/06/2017 saat 12:00 ...
Tümü için Tıklayın!


Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu