BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E SİLAHLI SALDIRI

29 Temmuz 2017 20:58 | 2245 kez okundu

BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E SİLAHLI SALDIRI

29 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 18.30 sıralarında TCDD'ye ait YHT yeraltı hattı üzerindeki alanda, işletmecilik yapan kişiler tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN'e silah çekilmiştir.
Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği ilk günden bugüne, Eskişehir'in çağdaş ve huzurlu bir kent olması için çalışan ve bu gerçek tüm ülke kamuoyu tarafından bilinen Sayın Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN'in uğradığı bu menfur saldırı kabul edilemez.
Olay sırasında eski sabıkalı Mahfuz Banlı isimli şahıs ve adamları Yılmaz BÜYÜKERŞEN'e silahlı saldırı girişiminde bulunmuşlardır. Eskişehir'li  Hemşehrilerinin Başkan'a siper olması sonucu girişim başarılı olamamıştır.

Bir huzur kenti olarak bilinen Eskişehir'de sıklıkla yaptığı gibi, yanında koruması olmadan yaya olarak dolaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, seçildiği 1999 yılından bu yana ilk kez böyle bir saldırıya maruz kalmasının ardından yaptığı kısa açıklamada, "Bu tür tehtitler ve saldırılar beni asla yıldırımaz. Şehrin menfaatleri her şeyin üzerindedir" dedi.
BÜYÜKERŞEN'in sağlığıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk olmadığı, olayla ilgili yasal işlemler derhal başlatıldığı , yetkili merciler konuyla ilgili bilgilendirildiği bilgisine ulaşıldı.

Konu ile açıklama yapan TÜM YEREL-SEN Genel Başkanı Dr.Hakan KIRAN," Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN'e yapılan bu menfur saldırıyı tüm TÜM YEREL SEN ailesi olarak şiddetle kınıyoruz.Bu tür saldırıların ne Sayın Başkanı ne de işini sayın başkan gibi dürüst ilkeli ve başarı ile yapan diğer kamu görevlilerini yıldıramayacaktır.Aksine bu yolda kararlığı daha da pekiştirecektir.TÜM YEREL-SEN sendikası olarak sayın başkanın daima yanında olacağız.Faillerin ve bu gibi davranışta bulunanların en ağır cezayı almaları ile ilgili yasal sürecin takipçileri olacağız.Sayın BÜYÜKERŞEN ve tüm Eskişehir halkına geçmiş olsun"dedi.

Şube Haberleri

 • 1
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİK
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA
 • 2
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
 • 3
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU TBMM ye TAŞIDIK.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU T
 • 4
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
 • 5
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
 • 6
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA YÖNELİK İNSAN HAKKI İHLALİ RESMİYET KAZANDI... (Bu oda bir toplama kampına benzemektedir.)
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA Y
 • 7
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZÜLMELİDİR.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZ
 • 8
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE ANLAŞTI..
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE
 • 9
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını TBMM İnsan Haklarını İzleme Komisyonuna ileterek teftiş talebinde bulunduk
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını
 • 10
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE GERİ DÖNÜNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK. HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE

Hukuk Servisi

Tatil

Dayanışma - Duyuru

SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇİ...
GENEL BAŞKANIMIZ 08/06/2017 saat 12:00 ...
Tümü için Tıklayın!


Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu