HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK

18 Mayıs 2016 17:04 | 4897 kez okundu

HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK

Tüm Yerel-Sen olarak üyelerimize sahip çıkıyoruz. Tüm Yerel-Sen Kurulduğu 9 Eylül 2013 tarihinden bugüne kadar, Toplam 547 dava açmış, bu davaların 186 tanesini son beş ayda açmış olup, sonuçlanan davaların tamamı zaferle sonuçlanmış ve her birisi kendi alanında örnek dava olmuştur.

Asıl kadrosunun olduğu yer dışında geçici olarak görevlendirien üyemize Harcırah ödemeyen ASKİ ye karşı açtığımız davayı kazanarak, yeni bir hukuk zaferine imza attık.

Aski Kanal  ve Yatırım Dairesi Başkanlığında memur olarak görev yapmakta iken geçici görevle Kalecik Bölge İşletme Sorumluluğu emrine geçici görevle görevlendirilen davacının, 6245 sayılı Harcırah Kanunu’nun 3. Maddesini birinci fıkrasının (g) bendinde yapılan değişiklik uyarınca 31.03.2014 tarihi esas alınarak,büyükşehirlerde memuriyet mahallinin görevli olunan veya ikametgahının bulunduğu ilçe sınırları ile bu yerlerin devamı niteliğindeki mahaller ve kurumlarca sağlanan taşıt araçları ile gidip gelinebilen yerler olarak belirlendiği,bu nedenle hukuka aykırı olduğu ileri sürülerek iptali istenilmektedir.

Bu durumda,yukarıda anılan yasa hükmünden de anlaşılacağı üzere memuriyeti mahalli dışında bir vazifenin ifası maksadıyla muvakkaten görevlendirilenlere geçici görev yolluğu vereceği açıkça düzenlenmiş olup, davacının asıl kadrosunun olduğu yer dışında geçici olarak görevlendirildiği anlaşıldığından anılan 42. Maddesindeki sınırlamalar da göz önüne alınarak aynı Kanunun 14. Maddesi uyarınca anılan davacıya geçici görev yolluğu verilmesi gerekirken davacının bu yöndeki isteminin reddine dair işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna varılmıştır.

HARCIRAH DAVA SONUCU

Şube Haberleri

 • 1
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİK
  GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İLE MUĞLA'DA
 • 2
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
  HARCIRAH DAVASINI KAZANDIK
 • 3
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU TBMM ye TAŞIDIK.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ DERECE KADRO SORUNUNU T
 • 4
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
  İTFAİYE EMEKÇİLERİNİN HAFTASI KUTLU OLSUN.
 • 5
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
  ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN...
 • 6
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA YÖNELİK İNSAN HAKKI İHLALİ RESMİYET KAZANDI... (Bu oda bir toplama kampına benzemektedir.)
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞANLARINA Y
 • 7
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZÜLMELİDİR.
  İTFAİYE ÇALIŞANLARININ SORUNLARI DERHAL ÇÖZ
 • 8
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE ANLAŞTI..
  TÜM BEL-SEN ile BEM BİR-SEN MEMURU SÖMÜRMEKTE
 • 9
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını TBMM İnsan Haklarını İzleme Komisyonuna ileterek teftiş talebinde bulunduk
  Antalya Büyükşehir Belediyesi uygulamalarını
 • 10
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE GERİ DÖNÜNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK. HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.
  HAVUZA ATILAN PERSONELİN TAMAMI ESKİ GÖREVİNE

Hukuk Servisi

Tatil

Dayanışma - Duyuru

SÖZLEŞMELİLERİN KADROYA GEÇİ...
Tümü için Tıklayın!


Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu